אתר הנצחה לזכר

אהרון הרשמן 1953-1973

אהרון הרשמן
מקום לידה: רמת גן
מקום פטירה: ציר העכביש

בית עלמין:
ישוב:
בית עלמין:
גוש:
גוש:
חלקה:
שורה:עריכת קשרי משפחה

ביוגרפיה

עריכה

אהרון (אהר'לה), בן בתיה ויוסף, מניצולי השואה, נולד ביום ל' בסיון תשי"ג (13.6.1953) ברמת-גן. הוא למד בבית-הספר היסודי "החשמונאים" ברמת-גן ואחרי-כך המשיך בלימודיו בבית-הספר התיכון על-שם קלעי בגבעתיים, במגמה הריאלית. אהרון היה תלמיד חרוץ, והצטיין במקצועות הפיסיקה, המתמטיקה והכימיה, והיה אהוב על מוריו ועל חבריו. 

אהרון היה חובב ספורט, אהב לשחק שחמט ולהקשיב למוזיקת גז'. אהרון היה חובב טבע, טייל ברחבי הארץ טהרבה להצטלם בנופיה. הוא התעניין בתחומי מדע רבים, דעותיו היו מקוריות ורחוקות ממוסכמות, הוא אהב להתווכח כדי להגיע לחקר האמת וכדי לספק את סקרנותו המדעית.

אהרון גויס לצה"ל במחצית נובמבר 1971 והוצב לחיל השריון וההנדסה. לאחר סיום הטירונות השתלם בקורס למקצועות טנק "פאטון" ובקורס למפקדי טנק "פאטון". כחייל היה אחראי ומסור לתפקידו, וחבר נאמן לאנשי צוותו. מפקדו העיד עליו, שהיה "חייל מצטיין, עניו וצנוע בהליכותיו, רציני וממושמע, ועזר לכל אשר פנה אליו". חברו סיפר עליו שהיה "שקט ושליו וידע להתגבר על הקשיים שניצבו לפניו. הוא היה בעל תושייה וקר-רוח וידע להרגיע את פקודיו". על פעילותו במבצעים הוענק לו "אות השירות המבצעי".

במלחמת יום הכיפורים השתתף אהרון בקרבות הבלימה והפריצה נגד המצרים בחזית סיני. ביום כ' בתשרי תשל"ד (16.10.1973), נפל אהרון בקרב על ציר עכביש. הוא היה מפקד טנק דחפור שהשתתף בפריצת נתיב לכלי הצליחה. טיל-כתף "שמל" פגע בטנק שלו, הטנק עלה בלהבות ואהרון נהרג במקום. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בקרית-שאול. השאיר אחריו אב, אם ואח. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל-ראשון.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "אהרון היה מפקד טנק מעולה, מסור מאין כמוהו. מפקדיו ופקודיו אהבוהו והעריכוהו. הוא היה מוכשר מאוד בתחומים רבים. הוא ניכר מכל חבריו בטוב לבו ובמסירותו הרבה".
הוריו הוציאו לאור ספר לזכרו ובו דברים על דרכו ועל דמותו, דברי זכרונות, דברי שיר, מכתבים ותצלומים.

יהי זכרו ברוך.

העדפות

עריכה

הספדים

עריכה
linkText

Loading...

גלריה

עריכה

וידאו

עריכה

ציר זמן

עריכה

הדלק נר

Loading...