אתר הנצחה לזכר

שון מונדשיין 1994-2014

שון מונדשיין
מקום לידה: תל אביב
מקום פטירה: שוג'אעייה בעזה

בית עלמין:
ישוב:
בית עלמין: הצבאי נחלת יצחק
גוש:
גוש:
חלקה: חלקה: 65 קבר: 13
שורה: שורה: 13

ביוגרפיה

עריכה

שון נולד וגדל בשכונת נחלת יצחק בתל אביב. ילד שובב, סיפרה אימו, תמיד בתנועה. כשהיה בגן הוא נפל ממתקן ושבר את המרפק. כל סובביו היו בלחץ בעת הטיפול, אבל הוא נשאר שקט ואפילו לא הזיל דמעה כששמו לו שלושה ברגים לאיחוי השבר. זה קרה ממש לפני פסח, אז בגן ארגנו סדר פסח שבו שון היה אורח הכבוד, ומאז כל הילדים חיפשו את קרבתו. מגיל צעיר שון עסק הרבה בספורט. עד גיל שבע הוא השתתף בחוג קפוארה וגם שיחק בחוג כדורסל. בכיתה ג' הוא נטש את החוגים האלה והחל לשחק כדורגל בקבוצת הילדים של מועדון "בני יהודה". שון שיחק שם כשש שנים, אחר כך השתתף שנתיים בקבוצת גדנ"ע יהודה, ובכיתה י' שיחק בקבוצת הפועל רמת גן. כשחגג שון יום הולדת ארבע-עשרה הוא קיבל במתנה, לבקשתו, כלב, וקרא לו טוטי - על שם שחקן הכדורגל האיטלקי פרנצ'סקו טוטי.

שון היה נער יפה תואר וטוב לב, רציני ודייקן, אכפתי ועוזר לסובביו אך תמיד בצניעות ובלי להתפאר בכך. הוא בלט כצעיר חכם ורגיש, אחד שאהב מוזיקה עכשווית אך גם ידע לדקלם שירי משוררים. סיפרו חבריו של שון: "כל החברים מהיסודי ומהתיכון / אומרים דבר אחד במלוא הביטחון / שון הוא חבר אמיתי בכל מצב / זה מין קטע כזה שתמיד היה צף / ... באופן כללי לשון יש אישיות / עם רגישות גדולה והמון אנושיות / על זה תומר מספר באופן מפורש / שכשהיו קטנים ושיחקו כדורגל במגרש / היו מגיעים חבר'ה יותר מבוגרים / ומעיפים אותם בלי רגשות מיותרים / ושון אמר שכיגדל לא יגרש ילדים לעולם / כי יזכור איך הרגיש כשסולק כשהיה בגילם".

העדפות

עריכה
 סיפרו חבריו של שון: "אחד כזה שגם בכיתות אלף ובית / פטפט בשיעורים, צחק והסתלבט / אבל בחשבון את הקצב הוא הכתיב / והיה הראשון לכתוב בלי שגיאות כתיב. / גם אחר כך בתיכון באסיפות הורים / תמיד היה זוכה למחמאות מהמורים.

הספדים

עריכה
linkText

Loading...

גלריה

עריכה

וידאו

עריכה

ציר זמן

עריכה

הדלק נר

Loading...