אתר הנצחה לזכר

אברהם (משה) מור 1935-2012

אברהם (משה)  מור
מקום לידה:
מקום פטירה:

בית עלמין:
ישוב:
בית עלמין:
גוש:
גוש:
חלקה:
שורה:עריכת קשרי משפחה

ביוגרפיה

עריכה

אברהם מור (5 במאי 1935 – 16 בדצמבר 2012) היה שחקן ומדבב ישראלי. מור היה נשוי ואב לשני בנים.

נפטר ב- 16 בדצמבר 2012 ממחלת הסרטן.

קריירה

מור למד משחק בסטודיו למשחק של התיאטרון הקאמרי ושיחק בתיאטרון האהל, בתיאטרון חיפההקאמריהבימה ובימות, בין השאר במחזה מסעות בנימין השלישי. נמנה עם מקימי להקת "בצל ירוק".

השתתף בסרטי קולנוע רבים, בהם סרטו של בועז דוידזון "אלכס חולה אהבה" (1986), "מוישה ונטילטור" (1966), "קוני למל בקהיר", "אהבתה האחרונה של לורה אדלר" (1990), "האיטלקים באים" (1996) וסרטו של זאב רווח"תלווה לי את אשתך".

מור שיחק בין היתר בתוכניות הטלוויזיה: "ייסורי אפרים" "קרוסלה", "פרפר נחמד", "רחוב סומסום", ו"שבט כהן". כן השתתף בתפקיד אורח בסדרה הקומית "קרובים קרובים", בנוסף השתתף בסדרת הילדים "בעקבות הסיפורים הקסומים".

בשנת 2011 שיחק בסדרת האקשן המשטרתית של ערוץ 10 "אחת אפס אפס" בתפקיד אביגדור אבא של אריק. שיחק תפקיד אורח בסדרות "החיים זה לא הכל" ובעונה השלישית של "סרוגים".

דיבב בכמה סרטים וסדרות כמו: "חתולי החצר", "שלגיה ושבעת הגמדים", "היפה והחיה", "צעצוע של סיפור 2", "אגדות אנדרסן", "נילוס איש החלומות", "טרזן", "היה היה - החיים", "וולאס וגרומיט והארנב הקטלני", "סוד כמוס", "אגדת פנג הלבן", "טרילוגיית אלאדין", "פינוקיו", "על כלבים וגנבים" ועוד.

מקור הטקסט תחת זכויות שימוש מאתר וויקיפדיה

העדפות

עריכה

הספדים

עריכה
linkText

Loading...

גלריה

עריכה

וידאו

עריכה

ציר זמן

עריכה

הדלק נר

עלי שלכת
17.12.2012
מרכינים ראש ומשתתפים בצער המשפחה

Loading...